Tab Article
Od stanu naszego umysłu zalezy wszystko – nawet świat Zakazy i nakazy, hałas i dziki pęd, brak czasu, by pobyć z samym soba. Czy takie zycie ma sens?
Bez znajomości swojego wnętrza nie zrozumiemy bliskich, znajomych, współpracowników – świata w ogóle. I zacznie się lęk, który, choć bywa tez przyjacielem, moze zamienić się w najgorszego wroga. Czy zyć dobrze mozna się nauczyć? Jak rozmawiać ze soba i z ludźmi wokół? Ile jest emocji i jak nad nimi zapanować? Do kiedy jest smutek, a od kiedy depresja? Gdy świat staje na głowie, moze potrzebna jest mu psychoterapia? Profesor Bogdan de Barbaro, znany psychiatra i psychoterapeuta, bada, co dzieje się w ludzkiej psychice i na jakie niebezpieczeństwa naraza ja XXI wiek. Bogdan de Barbaro – profesor dr hab. nauk med., psychiatra, psychoterapeuta. W latach 1993–2016 kierownik Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2016–2019 kierownik Katedry Psychiatrii UJ Collegium Medicum. Superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest autorem, współautorem i redaktorem artykułów i ksiazek z zakresu psychiatrii, psychoterapii i terapii rodzin.
Pacjent w swojej rodzinie (1997), Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii (z Szymonem Chrzastowskim, 2011), I jak tu się dogadać? (z Danuta Kondratowicz, 2017), Sztuka obsługi zycia. O fobiach, nadziejach i całym tym chaosie (z Dominika Dudek, 2021), Psychoterapia między wiedzeniem a niewiedzeniem (z Wojciechem Drathem, 2022). Obecnie współpracuje z Fundacja Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku” w Krakowie.