Tab Article
`Zawsze sobie mówiłem, ze pewne historie pozwolę opublikować dopiero po mojej śmierci, ale niekoniecznie muszę się tego trzymać`. Na scenie nieprzerwanie od 36 lat. Z Kultem, KNż i jako Kazik stworzył utwory, które weszły do kanonu polskiej piosenki odmieniajac go raz na zawsze.
W swej autobiografii `Idę tam, gdzie idę` daleki jest od powagi instytucji narodowej kultury. Oto Kazimierz Staszewski jakiego nie znacie. Odkrywa swe słabości i wybryki. Mówi o uzywkach, kulisach branzy muzycznej i o pustce. Wszystko co słyszeliście od niego o miłości, przyjaźni, religii, polityce, zwatpieniu i nadziei, tu nabiera krwi, ciała i humoru.
Dostajemy historię zycia codziennego i niecodziennego w Polsce ostatniego półwiecza. Dzieciństwo w śródmieściu PRL`owskiej Warszawy. Stan Wojenny widziany oczami punków i Świadków Jehowy. Drapiezny czas transformacji, równie niebezpieczny, co inspirujacy. Internetowe jatki i polityczne podziały nowego wieku. Ale tez cienie wojny i komunizmu, a takze współczesny, walacy się świat New Jersey i Teneryfy.
Rzecz opowiedziana z perspektywy równie odrębnej, jak jej bohater, a równocześnie traktujaca o doświadczeniu całych generacji równie uniwersalnie, jak jego piosenki. Rafał Księzyk. Dziennikarz i krytyk muzyczny. Redagował magazyny `Brum`, `Plastik`, `Antena Krzyku`, `Aktivist`. Dziś pracuje jako redaktor naczelny magazynu `Playboy`. Jest współautorem bestsellerowych autobiografii muzyków: `Desperado`, Tomasza Stańki (2010), `Kryzys w Babilonie`, Roberta Brylewskiego (2012) i `AD/HD`, Tymona Tymańskiego (2013) oraz autorem eseju `23 cięcia dla Williama S. Burroughsa` (2013).