Tab Article
Na płycie:
1. Intro
2. Na Co Czekasz
3. Nikt
4. Nikt Version
5. Duchowa Rewolucja
6. Crucial Version
7. Ortodox Version
8. So Far Away
9. Children On The Road
10. Walking Dub
11. Mania
12. Nocna Mania
13. Walka
14. Crucial Beat
15. Nie Ma Odwrotu
16. Daniel Wśród Płomieni
17. Live Up
18. I Heart
19. Only Way
20. Jump Out Version
21. I Know
22. I Know Version
23. Polka Rege
Opis:
Info wydawcy:
Zespół IZRAEL na trwałe wpisał się do annałów polskiej muzyki rozrywkowej (rockowej?). Nieistniejaca juz od 10 lat grupa sprzedaje wciaz płyty w ilości jakiej moze jej pozazdrościć wielu młodych artystów. Nic dziwnego. Zespół był właściwie formacja złozona z najlepszych polskich muzyków alternatywnych.
Liderem grupy był od poczatku Robert Brylewski (równiez ARMIA, BRYGADA KRYZYS, FALAREK), a po pewnym czasie dołaczył do niego jako aktywny twórca Darek Malejonek (KULTURA, HOUK, 2TM2,3; ARKA NOEGO). Inni muzycy nagrywajacy tę płytę to min. Sławomir Wróblewski (IMMANUEL, TILT, DEUTER), Piotr Subotkiewicz (IMMANUEL, obecnie wydawca gazety AKTIVIST) i Krzysztof Banasik (IMMANUEL, KULT). W połowie lat 80-tych zespół był niekwestionowana gwiazda, a jednocześnie wzorem do naśladowania dla wielu młodych muzyków. Płyta "Duchowa Rewolucja" oryginalnie podzielona była na dwie części. Umowa z firma "Arston" na pierwszy winyl zawierała warunek sprzedazy 50.000 kopii w celu wypuszczenia części drugiej. Niestety sprzedał się tylko pierwszy nakład: 37.000 sztuk. Drugiego nakładu nie było, gdyz nie mozna było kupić kartonu na produkcję okładek (w umowie znalazł się paragraf, w którym zespół zobowiazywał się do pomocy w szukaniu makulatury na okładki!). I tak to druga połowa płyty ukazała się dopiero w 1993 roku, ale tylko na kasetach magnetofonowych.
Obecne wydanie zawierać będzie obie części na jednym CD i jednym MC po 24-bitowym masteringu.Wkładka zawierać będzie wspomnienia muzyków i niepublikowane zdjęcia. Łacznie płyta zawiera 23 utwory, z których największymi hitami sa: tytułowa "Duchowa Rewolucja", "Mania" i "Nikt".
Marcin Babko (Gazeta Wyborcza - dodatek katowicki):
(...) Fani czekali na "Duchowa Rewolucję" nie tylko dlatego, ze jako jedyna z oficjalnej dyskografii zespołu nie została dotad przeniesiona na CD. Nawet wersja winylowa z 1987 roku zawiera tylko połowę materiału - druga dostępna była tylko na wydanej po latach kasecie. Dziś mozemy słuchać obu części "Duchowej Rewolucji" na jednej płycie.
Znalazło się tu kilka świetnych, pomysłowo nagranych piosenek (np. "Na co czekasz?", "Only Way" czy "Nie ma odwrotu") jest tez jednak kilka zwykłych wypełniaczy (niektóre wersje dub). Kontrowersje wzbudzać moze strona techniczna - nagrywajac płytę muzycy eksperymentowali z syntezatorowymi brzmieniami perkusji. W roku 1987 ich rozwiazania mogły wydawać się nowatorskie - dziś raczej traca myszka. (...)