Tab Article
Ojciec i jego dwóch nastoletnich synów wygrali „wojnę”, jak nazywaja trudny rozwód i walkę o prawo do wyłacznej opieki nad dziećmi. Zostawiaja dom w Kansas i jada przez noc do Nowego Meksyku, by zaczać od poczatku, podekscytowani szansa na nowe zycie we trzech. Od podstaw buduja codzienność, wydawałoby się – zwyczajna – chłopcy ida do szkoły, ojciec zdaje się pracować, nawiazuja znajomości.
Wkrótce jednak pojawiaja się złowieszcze zapowiedzi zmian – martwe i nieobecne spojrzenie ojca, nocne hałasy, coraz dziwniejsi goście. Chłopcy obserwuja, jak ich świat zaczyna się zmieniać i ogarnia go chaos. Daniel Magariel przedstawia nam fascynujaca postać walczacego o normalność rodzica i porazajacy obraz współuzaleznionej rodziny.
Zachwycajacy, niezwykle dojrzały debiut Magariela to ksiazka o rzeczach najwazniejszych. O dziecięcej naiwności i wierze w to, ze najblizsi nie krzywdza. O braterstwie, ojcostwie i miłości, która zbyt często bywa ślepa. Ale Nasz chłopak to takze opowieść o tym, jak łatwo ulegamy manipulacjom i pozwalamy, by ktoś świadomie naduzywał naszego zaufania. Siła tej prozy jest ogromna. Paralizujaca.
Michał Nogaś, „Gazeta Wyborcza”
Precyzyjna, niepokojaca i intensywna. Mało kto potrafi jak Magariel powiedzieć tak wiele w tak niewielu słowach. Gwałtowny i mocny debiut.
Hanya Yanagihara
Doskonała, niepokojaca, dramatycznie komiczna, wstrzasajaca – mistrzowski popis mówiacy coś nowego o klasie, męskości, uzaleznieniu i rodzinie. Daniel Magariel to ekscytujaca nowa obecność w amerykańskiej literaturze.
George Saunders
W tej narkotycznej – dosłownie i w przenośni – prozie zło czai się od pierwszej strony. Trudno się od niego będzie uwolnić, podobnie jak i trudno będzie uwolnić się od czytania Naszego chłopaka.
Marcin Wilk, „Wyliczanka”
Jedna z najbardziej niezwykłych debiutanckich powieści tego roku… wstrzasajacy obraz relacji, które wiaza nas z rodzina… Współczucie i głębokie zrozumienie istoty uzaleznienia nadaja znaczenie tej niewielkiej powieści Daniela Magariela.
„Rolling Stone”