Tab Article
W równym stopniu zabawna, co chwytajaca za serce, pełna zarliwych uczuć opowieść o ojcach, synach i autyzmie.
Ben Jewell opisał przełomowy moment swojego zycia. Jego dziesięcioletni syn, Jonah, nigdy nie zaczał mówić. Gdy Ben i Jonah zostaja zmuszeni do wprowadzenia się do starszego i zrzędliwego ojca Bena, trzy pokolenia męzczyzn – jeden, który nie umie mówić i dwóch, którzy nie chca – zostaja zamknięte razem w małym domku w północnym Londynie.
Gdy Ben musi zaczać się mierzyć z samotnym ojcostwem, łańcuchem pełnym dobrych chęci pracowników socjalnych i urzędników oraz własnymi demonami, poznaje kilka trudnych domowych prawd.
Jonah, zazywajacy wiecznej szczęśliwości w swej niewinności, staje się katalizatorem, dzięki któremu wreszcie dochodzi do przerwania „emocjonalnej ciszy” i rozwikłania plataniny watków zwiazanych z tozsamościa, historia rodziny i wzajemnymi nieporozumieniami.
Cisza to opowieść o rodzinie, stracie, odkrywaniu siebie i wybaczaniu, która poruszy czytelnika w kazdym wieku.
„Bez względu na to, czy podejdziesz do Ciszy jak do powieści o autyzmie, czy o małzeństwie (a jest o obu tych rzeczach), w końcu się zgodzisz, ze jest to historia o miłości, przepełniona dowcipem, wdziękiem i głębokim szacunkiem dla skomplikowanego piękna złamanych dusz”.
Jonathan Tropper, autor Powiedzmy sobie wszystko
„Jem Lester pisze tak pięknie, ze ma się wrazenie, jakby podsłuchiwało się rozmowę. Cisza to ksiazka z prawdziwym sercem i dusza, podobało mi się w niej kazde słowo”.
Joanna Cannon, autorka Owieczki dobre, owieczki złe.