Tab Article
Joann Sfar, nadajac Małemu Księciu formę powieści graficznej, stworzył zupełnie nowa interpretację ksiazki Saint-Exupéry'ego, nie zmieniajac jednak zupełnie oryginalnego tekstu (w polskim wydaniu w klasycznym przekładzie Jana Szwykowskiego). Rysunki Sfara pozwalaja na nowo odkryć poezję, emocje i symbolikę klasycznej opowieści.
Sfar daje wszystkim nowe spojrzenie na wazne dzieło, na część dzieciństwa, która go nie opuściła.
"La Croix"
Joann Sfar, od dziesięciu lat niezrównany autor komiksów, swoja adaptacja Małego Księcia Saint-Exupéry'ego stworzył jedna z najlepszych realizacji graficznych w swoim dorobku.
"La Liberte"
Aby zdystansować się od ilustracji w ksiazce, Sfar postanowił pokazać narratora, nigdy nie narysowanego w powieści. Pod gwiazdami Saint-Exupéry i Mały Ksiazę rozmawiaja o rzeczach najwazniejszych, niewidocznych dla oczu.
"Tribune de Genéve"
Doskonale udało mu się zastapić rysunki Saint-Exupéry'ego i przywrócić oraz uszlachetnić poezję i melancholię tekstu. Stworzył album pełen zaskakujaco spójnych z oryginałem rysunków. Nawet ogromne, mangowe oczy, jakimi obdarzył głównego bohatera, nie dziwia.
"Livres Hebdo"
Sfar ze swoja ogromna subtelnościa i uwodzicielska mistrzyni kolorów Brigitte Findakly nie tworza kolejnej adaptacji wielkiego klasyka (to co najmniej niebezpieczne przedsięwzięcie), ale składaja hołd ksiazce, która - jak wyznaje Sfar - pomogła mu w tworzeniu samego siebie. W rezultacie otrzymaliśmy album, który spodoba się wszystkim młodym od 7 do 77 lat.
"Le Monde"