Tab Article
Relacja, która się tworzy między psychoterapeuta a klientem lub pacjentem, jest bez watpienia najwazniejszym elementem doświadczenia psychoterapeutycznego. Dobra relacja moze mieć bardzo pozytywny wpływ na efekty działań terapeutycznych, i odwrotnie – pozytywne zmiany rzadko obserwuje się u klientów, których relacja z terapeuta jest nie najlepsza.
Z ksiazki dowiesz się z czego składa się relacja terapeutyczna, jakie zachodza w niej zmiany w trakcie procesu psychoterapii, czym rózni się w poszczególnych szkołach psychoterapii oraz w jaki sposób działa i jak wpływa na leczenie.
Zofia Milska-Wrzosińska (Laboratorium Psychoedukacji) o ksiazce:
"Wydanie tej ksiazki nalezy uznać za wydarzenie. Pozycja ta moze być przydatna zarówno psychoterapeutom, jak i osobom z róznych względów psychoterapia zainteresowanych, gdyz poddaje refleksji jej mechanizm działania oraz skuteczność...
...Gelso i Hayes analizuja najwazniejsze aspekty relacji pacjenta z psychoterapeuta: przymierze terapeutyczne, przeniesienie i przeciwprzeniesienie oraz – last but not least – relację realna. Z tej perspektywy wnikliwie rozwazaja podstawowe podejścia psychoterapeutyczne:
psychoanalityczne,
poznawczo-behawioralne,
humanistyczno-egzystencjalne
oraz – mało u nas znane – feministyczne.
Mogę polecić tę ksiazkę z pełnym przekonaniem – od kilku lat dowodzi swojej przydatności w ramach Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji. Dobrze się stało, ze jest juz dostępna po polsku."
Seria "Biblioteka Terapeuty" zaprasza kazdego, kto interesuje się psychoterapia, do przemyślenia najwazniejszych dylematów terapeutycznych, pogłębienia swojej wiedzy oraz zdobycia nowych umiejętności. Studentów i poczatkujacych terapeutów wprowadza w świat pracy z klientem, a doświadczonych praktyków inspiruje do doskonalenia swoich umiejętności.