SEARCH
Phone orders. Call: 877.567.BOOK
773.282.4222

Polska na Book Expo America (BEA) D&Z 5/3/2016 12:00:00 AM Zródło: BookExpoAmerica.com

Polska na Book Expo America


Wielkie, międzynarodowe targi książki w Chicago już niebawem. Gościem honorowym tego gigantycznego wydarzenia w tym roku jest Polska. BEA – to skrót, jakim określa się tę imprezę (Book Expo America). Targi będą trwały od 11 do 14 maja w McCormick Place.  Wszystkie szczegółowe informacje o autorach, wydawcach i wydawnictwach, imprezach towarzyszących, godzinach, opłatach i wszelkich innych sprawach można znaleźć na internetowej stronie BEA:


www.bookexpoamerica.com


Trzeba jakkolwiek pamiętać, że targi są skierowane głównie dla ludzi z branży (wydawców, dystrybutorów, bibliotek, księgarń), a jedyny dzień przeznaczony dla szerokiej publiczności, zwany BookCon,  to sobota 14 maja.  W godzinach od 10 rano do 6 wieczorem można tego dnia nie tylko przejrzeć nieskończoną praktycznie ofertę wydawniczą z USA i reszty świata, ale porozmawiać ze znanymi pisarzami i zdobyć ich autografy.  Wszystkie szczegóły tego dnia (plan spotkań, wykładów, odczytów, ceny biletów wstępu, lista autorów, parking, etc.) można również znaleźć na stronie:


www.bookexpoamerica.com


Jak pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu:


Centralnym punktem prezentacji będzie polskie stoisko, którego można szukać pod numerem 1504.1505. Stoisko składać się będzie z dwóch części: na jednej z nich przedstawimy polskie nowości książkowe. W części drugiej mamy atrakcje dla publiczności. Pokażemy wystawę "It’s a Strange World: 20 Illustrators From Poland", prezentującą ilustracje i książki 20 polskich twórców dla dzieci.


To jednak nie wszystko - we współpracy z firmą CD Projekt, twórcami Wiedźmina przygotowaliśmy wystawę książek i komiksów inspirowanych twórczością Andrzeja Sapkowskiego, a fani Witchera będą mogli korzystać z konsol ustawionych w kąciku wiedźminowskim na stoisku. Zwiedzający zainteresowani historią II wojny światowej będą też mogli obejrzeć filmy towarzyszące książkom o tej tematyce.


13 maja, w piątek, godz. 18.00 w sali głównej Muzeum zapraszamy na spotkanie z Krystyną Dąbrowską, Magdaleną Tulli, Agatą Tuszyńską, Arturem Domosławskim i Zygmuntem Miłoszewskim. Panel zatytułowany „Mit – mitologizacja – mitomania” poprowadzi Zbyszek Kruczalak


W sobotę (14 maja) w samo południe Agata Tuszyńska, Artur Domosłąwski i Zygmunt Miłoszewski  będą  podpisywać swoje książki w Domu Książki D & Z  przy 5507 W Belmont Ave.  1-773-282-4222