SEARCH
Phone orders. Call: 773.282.4222
Browse
Marcin Gołaszewski

Marcin Golaszewski

Miłośnik fotografii i podróżnik, Marcin Golaszewski wychował sie w maleńkim M-2 na warszawskim Grochowie. Jego dom był pełen pamiątek z zamorskich wojaży. Skóry renifera z dalekiej północy, tajemnicze maski czarnego ladu, muszle z Indochin, i rodzinne opowieści tak daleko wpłynęły na jego wyobraźnię, że w wieku niespelna 20 lat wyrusza w swoją podróż dookoła świata. Z ojca aparatem fotograficznym i plecakiem wyładowanym żywnością odpływa do Kopenhagi w poszukiwaniu swojej własnej legendy nieświadomy jeszcze, że jego wielka przygoda nie pozwoli mu już nigdy wrocić. Przez następne sześć miesiecy tuła sie od Skandywii aż po obrzeża Afryki by w końcu złożony zapaleniem płuc osiaść w Nowym Yorku.

W połowie lat 80-tych, po ukończeniu studiow na Uniwersytecie Illinois kontynujeą wielką przygodę. Tym razem wyrusza samochodem do Ameryki Środkowej. Potem po zapoznaniu się z obiema Amerykami, wraca na stary kontynent i zaczynając od Lizbony sukcesywnie przemieszcza się az po Greckie wyspy Cykady Następnie drogą lądowa dociera az do Armenii i Gruzji. Kolejne lata podboju świata przynoszą Islandie, Egipt, Izrael  i Tunis.

W roku 2001 poprzez Himalaje, Marcin Golaszewski dociera do Maldiwow i Sri Lanki podrozujac wszelkimi znanymi srodkami lokomocji. Rok pozniej wyruszajac z Bangoku, przemierza motocyklem gorzysty Laos by wzdluz rzeki Mekong dotrzec do zrodel Brahmaputry w Tybecie. Po awarii kolejnego motocykla wynajeta furmanka dojezdza do doliny Rongbuk u polnocnego zbocza Mt Everest. Do Chicago wraca poprzez Kathmandu tym razem juz jednak samolotem.

Kolekcja fotografii jest zbiorem z ostatnich dwoch lat podrozy Marcina Golaszewskiego.