SEARCH
Phone orders. Call: 877.567.BOOK
773.282.4222
Browse
Czastki elementarne
Reżyseria: Oskar Roehler Muzyka: Various Artists/Composers Produkcja: Kino Świat Czas trwania: 108 min Nośnik: 1 płyta DVD format PAL
List price: $9.95(Save 50% off)Online price: $4.98
Ekranizacja skandalizującej powieści Michela Houellebecqa.
Z pozoru prosta historia dwóch braci wpisuje się w nurt kontrowersyjnego kina o złożonych relacjach między kobietą i mężczyzną ("Intymność", "Pianistka").
Michaela (Christian Ulman) i Bruna (Moritz Bleibtreu), mimo że są przyrodnimi braćmi, dzieli ich prawie wszystko. Łączy jedynie osoba matki (Nina Hoss), która zaniedbała chłopców, by wieść beztroskie życie podróżującej hipiski, pozostawiając braci pod opieką dziadków. Michael, introwertyczny biolog molekularny jest tak pochłonięty badaniami genetycznymi, że unika wszelkiej bliskości, gdy tymczasem Bruno - przeciwnie - jest niewolnikiem własnych fantazji, płacącym słono za erotyczne usługi. Wszystko nagle się zmienia, gdy obaj mężczyźni (będąc około trzydziestki), spotykają na swej drodze miłość. Michael wiąże się z ukochaną z dzieciństwa, Annabelle (Franka Potente), Bruno spotyka Christiane (Martina Gedeck), która dzieli jego seksualne obsesje i potrafi czerpać z nich rozkosz.

Moritz Bleibtreu odtwórca roli Bruna, otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Aktora na 56. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (2006).
W rolach głównych występują Moritz Bleibtreu ("Pukając do nieba bram", "Monachium"), Franka Potente ("Tożsamość Bourne'a", "Biegnij Lola biegnij"), Christian Ulmen. "