SEARCH
Phone orders. Call: 877.567.BOOK
773.282.4222
Browse
Daas
Reżyseria: Adrian Panek Muzyka: Various Artists Produkcja: Best Film, 2012 Czas trwania: 102 min Nośnik: 1 płyta DVD format PAL
List price: $19.95(Save 10% off)Online price: $17.96
Film absolutnie wyjątkowy w polskim kinie ostatnich lat – to kino kostiumowe, które nie jest adaptacją literatury. Poetycki, mistyczny, z aurą tajemniczości – „Daas“ klimatem nawiązuje do rewelacyjnego „Pamiętnika znalezionego w Saragossie“ Hasa. Wielką przyjemnością jest oglądanie prawdziwej plejady gwiazd polskiego kina (Andrzeja Chyra, Danuta Stenka, Maciej Stuhr, Olgierd Łukaszewicz), w rolach, które zdecydowanie odbiegają od ich ostatnich dokonań aktorskich.

Jest rok 1776. Radca wiedeńskiej Kancelarii Nadwornej Henryk Klein otrzymuje skargę na hrabiego Jakuba Franka, który kilkanaście lat wcześniej został skazany za głoszenie herezji i zbiegł do Wiednia. Donos napisany został przez jego byłego wyznawcę, Jakuba Golińskiego. Klein dowiaduje się, że za zdradę Goliński został ukarany i obrabowany, a teraz czeka go śmierć ku przestrodze innych. Radca przeprowadza dochodzenie. Udaje mu się ustalić, że pseudo-mesjasz ogłosił się Bogiem, tworzy ze swoich wyznawców armię i szuka kontaktów z dworem cesarzowej Marii Teresy. Klein podejrzewa spisek, którego celem jest zamach stanu.