SEARCH
Phone orders. Call: 773.282.4222
Browse
Rok ktory zmienil wszystko
Erik Larson ZNAK HORYZONT, 2022 Strony / Pages: 576, twarda oprawa ISBN: 978-83-240-8063-2
List price: $39.95(Save 15% off)Online price: $33.96
Sierpień 1940. Trwa Blitzkrieg.
Kiedy Winston Churchill wspina się na dach, żeby oglądać bombardowania, dręczony ciągłymi atakami Londyn bawi się, flirtuje i kocha. W końcu nigdy nie wiadomo, czy nadchodząca noc nie będzie tą ostatnią.
Czy miasto stanęłoby w ogniu, gdyby trzy miesiące wcześniej Churchill nie został premierem?
To on obiecał Trzeciej Rzeszy, że będzie ona "krwawić i płonąć". Snuł intrygi, żeby wciągnąć Stany Zjednoczone w wojnę w odległej Europie. Wydał rozkaz ataku na francuską flotę, która nie chciała przejść pod kontrolę Brytyjczyków.
Kontrowersyjne decyzje Churchilla cieszą się coraz większą popularnością. Przydzielony mu na siłę młody sekretarz szybko zaczyna darzyć go uwielbieniem. Lojalna żona premiera nie cofa się przed trzaśnięciem drzwiami kościoła podczas krytycznego kazania. Siedemnastoletnia córka chce wracać z bezpiecznej prowincji, byle być bliżej niego. Mieszkańcy, którzy wychodzą z gruzów Londynu żywi, mówią o nim "nasz Winnie".
A Niemcy? Niemcy planują zamach.Erik Larson - amerykański dziennikarz i autor książek non-fiction, które wielokrotnie trafiały na szczyty list bestsellerów w USA i na świecie. Jego debiut Diabeł w Białym Mieście zdobył Nagrodę im. Edgara Allana Poego i trafił do grona finalistów National Book Award. W Roku, który zmienił wszystko oczami świadków i najbliższych współpracowników przygląda się pierwszym miesiącom urzędowania Churchilla, które zadecydowały o dalszym przebiegu II wojny światowej.
Inne tytuly / Other titles
Diabel w Bialym Miescie Erik Larson Sonia Draga, 2021 Strony / Pages: 464, twarda oprawa ISBN: 9788382300802
List price: $29.95(Save 15% off)Online price: $25.46