SEARCH
Phone orders. Call: 877.567.BOOK
773.282.4222
Browse
Mama kazala mi chorowac
Julie Gregory AMBER, 2019 Strony / Pages: 296, miękka oprawa ISBN: 978-83-241-7020-3
List price: $23.95(Save 15% off)Online price: $20.36
Zawsze byłam chora......następny lekarz, następny gabinet, następny szpital. Tak wyglądało dzieciństwo Julie Gregory. Matka prowadzała córkę od lekarza do lekarza, domagała się kolejnych badań - nawet operacji na otwartym sercu! Ale specjaliści nie potrafili określić, co dolega Julie. Dziewczynka czuła się coraz gorzej przez 16 lat. Aż trafiła do rodziny zastępczej, a matka przed sąd...Julie, dopiero gdy miała 24 lata, dowiedziała się, że jej matka chorowała na zastępczy zespół Münchhausena. Zastępczy zespół Münchhausena to jedna z najbardziej złożonych, przerażających i okrutnych form znęcania się rodziców nad dziećmi. I najbardziej trudna do wykrycia.

Polega na celowym wywoływaniu dolegliwości fizycznych i emocjonalnych u bliskiej, zależnej osoby przez jej opiekuna, najczęściej matkę. Autobiografia Julie Gregory Mama kazała mi chorować to pierwsza relacja ofiary maltretowania przez matkę z zastępczym zespołem Münchhausena i bezprecedensowy opis cierpień dziecka przez lata wpędzanego w chorobę.

Wybrana książką roku przez "The Sunday Times", stała się światowym bestsellerem sprzedanym w milionie egzemplarzy w 21 krajach.