SEARCH
Phone orders. Call: 877.567.BOOK
773.282.4222
Browse
Cialo otwarte
Monika Bakke Wydawnictwo Naukowe Instytutu Filozofii UAM, Strony / Pages: 182, miękka oprawa ISBN: 83-7092-063-3
List price: $6.95(Save 50% off)Online price: $3.48
Książka jest próbą uchwycenia tego, co w sztuce ostatniej dekady dwudziestego wieku stało się najważniejsze: kwestii ciała. Autorka pokazuje, że ciało i zagadnienia z nim związane zawsze zajmowały kluczową pozycję w kulturze - w czasie i przestrzeni zmienia się tylko to, co nazywamy ciałem, a ono samo wymykając się dyskursowi powoduje, iż ten nigdy nie ustaje. Tytułową otwartość ciała wiąże z nieciągłością, chybotliwością i niestałością, które rewaloryzuje, kładąc nacisk na zmysłowość

Praca Moniki Bakke przyda się zarówno studentom akademii sztuk pięknych, historii sztuki, jak i kulturoznawstwa. Jej adresatem może się stać jednak czytelnik nie zaznajomiony z problemami współczesnej sztuki. Taki odbiorca może potraktować "Ciało otwarte" jako opowieść o odczuwaniu świata. (Daria Kołacka)

Monika Bakke (ur. 1967) filozofka, krytyk sztuki i kuratorka wystaw, zajmuje się teorią kultury, a szczególnie sztuką współczesną i problemami estetyzacji życia codziennego. Jej artykuły były tłumaczone na angielski i niemiecki.