SEARCH
Phone orders. Call: 773.282.4222
Browse
Newsletter

First name / Imie
 
E-mail


Podroz do miasta swiatel Roza z Wolskich AUDIOBOOK (CD MP3)
Małgorzata Gutowska Adamczyk Nasza Księgarnia ,2012 Nośnik: 1 płyta CD format MP3 czas: 114 godz 22 min ISBN: 978-83-10-12314-5
List price: $19.95(Save 15% off)Online price: $16.96
W powieści "Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich" ukazane zostały dalsze losy bohaterów bestsellerowej trylogii "Cukiernia Pod Amorem". Iga Toroszyn, współwłaścicielka cukierni, ma powody do niepokoju. Z muzeów na całym świecie nieznany sprawca kradnie obrazy namalowane przez Rose de Vallenord. Jest więc zagrożony także, będący w posiadaniu rodziny, portret Tomasza Zajezierskiego. Tylko czy to na pewno dzieło słynnej rudowłosej artystki, która przed laty rozkochała w sobie młodego hrabiego? Odpowiedzi na to pytanie poszuka Nina, historyczka sztuki z Warszawy. W tym celu wyruszy do Paryża śladami Róży z Wolskich.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk przenosi czytelników w fascynujące czasy belle époque. Ukazuje barwne życie niezwykłej kobiety: malarki, emancypantki, skandalistki. Jej romanse, pragnienia i pasje. Równie ważnym bohaterem powieści jest sam Paryż - miejsce magiczne, w którym spełniają się marzenia. Książka "Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich" to prawdziwa uczta literacka, nostalgiczna opowieść o czasach dawno minionych, pełna urzekającego piękna.

Nieważne, czy Małgorzata Gutowska-Adamczyk pisze o dziewiętnastowiecznym Paryżu, czy fikcyjnym Gutowie - czytelnik zawsze czuje się tak, jakby w tych miejscach po prostu był. A Róża z Wolskich okazuje się jeszcze bardziej frapującą i wielowymiarową postacią, niż zapowiadało się to w "Cukierni Pod Amorem".
Agnieszka Sikorska-Celejew, pisarka, dziennikarka