SEARCH
Phone orders. Call: 877.567.BOOK
773.282.4222
Browse
Chiny
Magdalena Jankowska Pascal, 2018 Strony / Pages: 352, miękka oprawa ISBN: 978-83-8103-341-1
List price: $29.95(Save 15% off)Online price: $25.46
PEKIN: MIASTO GUGONG I ŚWIĄTYNIA NIEBA
NAJBARDZIEJ ZNANY KLASZTOR: SHAOLIN
HIPERNOWOCZESNY SZANGHAJ

Fascynujący kraj jednej z najstarszych, nieprzerwanej aż do dzisiaj cywilizacji świata. A przede wszystkim ludzie, nie tylko większość Han, jak nazywa się rdzennych Chińczyków, ale także mniejszości etniczne o bogatej kulturze i tradycji.
Elżbieta Dzikowska

#hongkong Dynamiczna i oszałamiająca metropolia. Idealne miejsce na początek przygody z Chinami - świetna infrastruktura, informacja turystyczna, mnóstwo atrakcji i rozrywek.
#shanghai Hipernowoczesne miasto, w którym można jeszcze odnaleźć wąskie uliczki z małymi, zniszczonymi domami, usytuowanymi na tle nowoczesnych drapaczy chmur.
#greatWall Wielki Mur, wpisany na listę UNESCO zabytek, najbardziej kojarzący się z Chinami - imponująca budowla, której historia rozpoczyna się w V w. p.n.e.
#leshanbuddha Gigantyczny, największy na świecie posąg Wielkiego Buddy wznosi się na wysokość 71 m ponad rzekami Dadu i Min. Przykładowe wymiary: ucho - 7 m, szerokość stopy - 8,5 m.

Magdalena Jankowska, filolog orientalny, tłumacz języka japońskiego, przewodnik, pilot wycieczek. Odwiedziła większość krajów Europy oraz USA, Bliski i Daleki Wschód (Japonia to jej drugi dom), Indonezję, Australię oraz Nową Zelandię. W Chinach spędziła kilka miesięcy podczas nauki na uniwersytecie w Dalian.
Małgorzata Kocanda, zawodowo organizuje wyjazdy do krajów całego świata, wiele z nich do Chin, również do mało popularnych miejsc i atrakcji. Często podróżuje do Azji. Studiowała kulturoznawstwo i turystykę. Autorka artykułów o tematyce podróżniczej.