Dlugi marsz w polowie meczu
Ben Fountain CZARNE, 2017 Strony / Pages: 360, twarda oprawa ISBN: 978-83-8049-461-9
List price: $29.95(Save 15% off)Online price: $25.46

Święto Dziękczynienia, stadion Dallas Cowboys. Drużyna Bravo w przerwie misji w Iraku objeżdża Teksas z serią spotkań poświęconych swojej bohaterskiej, niespełna czterominutowej akcji bojowej. Pośród żołnierzy jest on - wrażliwy dziewiętnastolatek William "Billy" Lynn, który próbując ratować kolegę podczas ataku nad kanałem Al-Ansakar, mimowolnie stał się bohaterem i symbolem walki z terroryzmem. W ciągu jednego deszczowego popołudnia na teksańskim stadionie dzieje się wszystko - młodzieńcza namiętność miesza się z prostacką nienawiścią, hipokryzja chrześcijańskiego Południa z ekstatycznym patriotyzmem, bezsens interwencji na Bliskim Wschodzie ze ślepym podziwem dla wojennych bohaterów, celebrycki blichtr i zakłamanie elit finansowych z nudą codzienności i brakiem perspektyw.

"Długi marsz w połowie meczu" to mięsista, barwna i soczysta powieść, która pod gwiaździstym sztandarem ironii próbuje odpowiedzieć na pytania - kto tak naprawdę rządzi w USA i "jak wiele rzeczywistości może zdzierżyć nierzeczywistość"? To również literackie lustro, w którym może przeglądać się współczesna Ameryka.

Brawurowy przekład bestsellera "New York Times`a" - książka, która zdobyła Amerykańską Nagrodę Krytyków Literackich, Nagrodę Książkową "Los Angeles Times" oraz Nagrodę za Debiut Prozatorski przyznawaną przez Centrum im. Raya W. Flaherty`ego i Nancy Dunnan. Była także nominowana do Amerykańskiej Nagrody Książkowej i Pokojowej Nagrody Literackiej Dayton, a także znalazła się w finale plebiscytu czytelników portalu Goodreads.

"Mistrzostwo. Zakończenie tej powieści zmusza nas do tego, byśmy na nowo przemyśleli, co to znaczy "wspierać żołnierzy". Książka Fountaina każe nam rozważyć nieprzyjemną możliwość, że tak naprawdę nie wiemy już, jak na to pytanie odpowiedzieć".
- "Washington Post"

"[...] to książka o przerośniętym apetycie Ameryki na seks, przemoc, sławę i pieniądze, a Fountain opowiada o tym językiem, który jest podobnie żarłoczny".

- "Texas Monthly"

"Najnowsza książka Bena Fountaina - napisana głosem pełnym nadziei, głębokiej mądrości, a zarazem naiwnym i zagubionym, ale też w pełni świadomym - daje nam przenikliwe spojrzenie na to, w jaki sposób nowoczesne metody prowadzenia wojny oddziałują na żołnierzy".
- "Booklist"
Promocja Tygodnia / Sale of the Week