Kobieta z Isla Negra
María Fasce Sonia Draga, 2017 Strony / Pages: 248, miękka oprawa ISBN: 978-83-7999-950-7
List price: $22.95(Save 15% off)Online price: $19.51

Elisa i jej matka, Raquel, opuszczają skromne domostwo w Temuco i przybywają na Isla Negra na początku lat pięćdziesiątych XX wieku. Przyjmuje je pod swój dach Pablo Neruda, którego wielki dom przypomina morską jaskinię pełną najróżniejszych przedmiotów. Mała Elisa podgląda jego niewierności i ukradkiem czyta jego wiersze, podczas gdy Raquel pracuje w milczeniu jako służąca poety. Potem na Isla Negra pojawia się małżonka Nerudy, Delia del Carril – argentyńska malarka i arystokratka, tak olśniewająca, że wydaje się bezwiekowa – i dom nabiera nowego życia.

Patrząc, słuchając i czytając, Elisa zostawia za sobą dzieciństwo oraz odkrywa tajemnice miłości i pożądania. A także oblicza kobiecości: Delia i jej przyjaciółka Victoria Ocampo są ucieleśnieniem uroku, ironii i stylu. Wszystkim, czym nie jest Matilde, kochanka Nerudy. Wszystkim, czym nigdy nie będzie matka Elisy, niezauważana przez nikogo i strzegąca swojego sekretu.

María Fasce ukazuje Nerudę jako osobowość przytłaczającą i genialną, człowieka okrutnego i dziecinnego, uwodziciela i egoistę naznaczającego ogniem życie kobiet, z którymi zetknął go los. "Kobieta z Isla Negra" to powieść o miłości. Przesycona zmysłowością i pełna napięcia, oparta na faktach i opisująca prawdziwe osoby, dzięki potędze literatury porusza i niepokoi.
Promocja Tygodnia / Sale of the Week