Nowy Jork Przewodnik National Geographic
Various Authors National Geographic 2017 Strony / Pages: 272, miekka oprawa ISBN: 788375967494
List price: $29.95(Save 15% off)Online price: $25.46

Spędź urlop w Nowym Jorku! Daj się porwać niepowtarzalnemu klimatowi miasta. Podziwiaj panoramę metropolii ze szczytu Empire State Building i przepłyń promem na Staten Island. Przejedź wokół Manhattanu na miejskim rowerze, wybierz się na spacer po moście Brooklyńskim i zobacz feerię świateł na Times Square. Zjedz posiłek w Chinatowan, Little Italy lub SoHo i odetchnij w kościele św. Trójcy – duchowej oazie pośród drapaczy chmur. Sprawdź, co kryją nazwy Królowa i Król Green Street i podziwiaj hipnotyczne Lilie wodne Claude’a Moneta w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

  • Marszruty, oparte na gruntownej znajomości Nowego Jorku, pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu i zainteresowań.
  • Niezwykłe doświadczenia, jedyne w swoim rodzaju, w tym wizyta za kulisami broadwayowskich scen, polowanie na najlepszą nowojorską pizzę, pobyt w XIX-wiecznej tawernie i myszkowanie po ulicznych targowiskach.
  • Rady bywalców, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych praktycznych zagadnień.
  • Trasy 7 wycieczek pieszych, opatrzone klarownymi mapami i planami, m.in. po zabytkowym koniuszku Dolnego Manhattanu, Greenwich Village, Upper West Side, Brooklyn Heights i szlakiem żeliwnych dekoracji w SoHo.
  • Wycieczki poza miasto, w tym do West Point, po dolinie Hudsonu i winnicach Long Island.
  • Lista tego, czego pominąć nie wolno w każdej omówionej w przewodniku części metropolii i przy trasie każdej wycieczki, wzbogacona o dokładne opisy szczególnie polecanych miejsc bądź atrakcji.
  • Wspaniałe zdjęcia, grafiki, plany i mapy, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.
Promocja Tygodnia / Sale of the Week