Salon odrzuconych
Serena Burdick Sonia Draga, 2017 Strony / Pages: 352, miekka oprawa ISBN: 9788379999132
List price: $23.95(Save 15% off)Online price: $20.36

Barwna, wielowątkowa saga przedstawiająca skandalizujące życie impresjonistów, wystawny świat paryskiej burżuazji i różne oblicza nieodwzajemnionej miłości.

Dobrze sytuowana rodzina Savaray’ów postanawia pozostać w Paryżu, pomimo toczącej się wojny francusko-pruskiej. Jej życie chwilowo toczy się w murach przepastnego domu, który jest świadkiem wzajemnej niechęci jego mieszkańców i niekończących się sporów.

Małżeństwo Colette i Auguste już dawno się rozpadło, przez co kobieta szuka pociechy w ramionach innych mężczyzn. Ich osiemnastoletnia córka, Aimée spędza czas ze swoim przyrodnim bratem, Henrim, którego rodzice przygarnęli, gdy był jeszcze małym chłopcem, a którego w sekrecie obdarzyła uczuciem. Biernym acz wnikliwym obserwatorem sytuacji w domu jest matka Auguste’a, madame Savaray.

Kiedy Henri znika w niewyjaśnianych okolicznościach, sytuacja w rodzinie Savarayów zaczyna się zmieniać. Zrozpaczona Aimée próbuje odszukać ukochanego, ten jednak nie chce, by go odnaleziono, i tylko jeden członek rodziny wie dlaczego.

Po zakończeniu wojny i utworzeniu nowej republiki Paryż rozkwita. Szukając pociechy w świecie sztuki, wspierana przez impresjonistę Édouarda Maneta, Aimée przypadkowo natrafia na Henriego. Minęło wiele lat, sekret rodzinny nie ujrzał światła dziennego, ale ich spotkanie zdemaskuje kłamstwa, w którym żyła rodzina dziewczyny, a które zaważą na losach wszystkich jej członków…

„Rozdzierająca serce, namiętna, pełna sekretów opowieść. To obraz społeczeństwa i jego zmieniającego się nastawienia względem sztuki, kobiecości i wolności. Obserwatorem tych zmian jest zamożna rodzina, która jednocześnie próbuje chronić swoje wartości”.
Miranda Beverly-Whittemore, autorka książki Efekty świetlne

„Serena Burdick łączy rozmaite wątki w zwięzłą wciągającą historię. Autorka ukazuje losy pewnej dotkniętej dramatem rodziny mieszkającej w Paryżu w okresie Belle époque, kiedy sztuka była jedną z najlepiej rozwijających się dziedzin. Zakończenie z pewnością was zaskoczy”.
Sally Christie

„Salon odrzuconych to pełna tajemnic tragiczna historia miłosna, a zarazem poruszający obraz ludzi zdolnych do radzenia sobie ze skutkami lekkomyślnych błędów i szukania odkupienia, które przychodzi niespodziewanie”.
Carrie Brown