Jezyk polski Wielki slownik wyrazow obcych i trudnych (CD)
Andrzej Markowski, Radoslaw Pawelec LexLand, 2009 Strony / Pages: plyta CD-ROM ISBN: 978-83-89558-29-9
List price: $35.95(Save 15% off)Online price: $30.56

Słownik autorstwa znanych i cenionych językoznawców jest jedną z najbardziej aktualnych publikacji tego typu w Polsce. To niezbędne źródło informacji dla osób, które zawodowo zajmują się pisaniem, jak również uczniów, studentów czy obcokrajowców uczących się polskiego.

Autorzy nie tylko przejrzyście i przystępnie wyjaśniają pochodzenie używanych współcześnie wyrazów obcych, ale wskazują także ich funkcjonowanie w tekście. Oprócz wyrazów obecnych w polszczyźnie od dawna, słownik obejmuje także słownictwo nowe i najnowsze, odnoszące się do różnych dziedzin nauki i techniki, a także życia społecznego i kulturalnego.

Słownik prezentuje wyrazy, które stosunkowo niedawno weszły do polszczyzny, oraz takie, które zapożyczono dawniej, ale wciąż zachowują obcy charakter.

Stanowi doskonałą pomoc dla użytkowników, którzy szukają szybkiej i konkretnej informacji językowej. Przejrzysta szata edytorska i przyjazna struktura, a także interesujące komentarze - to atuty niniejszego wydania. Słownik stanowi idealną pomoc w biurze, w szkole i w domu.

Do pracy z programem potrzebne są:
- komputer zgodny z PC
- system operacyjny Windows® 98 PL, ME PL, 2000 PL, XP PL, Vista PL
- zalecane 50 MB wolnego miejsca na dysku twardym
- napęd CD-ROM
Promocja Tygodnia / Sale of the Week