Oszpicyn
Krzysztof A Zajas WYDAWNICTWO MARGINESY, 2017 Strony / Pages: 560, miękka oprawa ISBN: 978-83-65586-75-9
List price: $25.95(Save 15% off)Online price: $22.06

Seria śmiertelnych wypadków, których sprawcami są dzieci, układa się w tajemniczy wzór. Miasto nawiedza plaga szczurów. W kilku miejscach odbywają się gorączkowe poszukiwania zakopanego skarbu. Plotki o ukrytym złocie wzbudzają chorobliwą rywalizację. Wydaje się, jakby w to miejsce powróciły dawno uśpione demony.

Kiedy Wojtek, dociekliwy dziennikarz, rozpoczyna własne śledztwo, natyka się na mur milczenia. "Wszystko się łączy.", szepcze matka Wojtka i nie chce powiedzieć nic więcej. W mieście rośnie zamęt i wzajemna agresja, których ponure przyczyny tkwią w wojennej przeszłości.

Oszpicyn to mroczny thriller opowiadający o świecie, w którym nic nie jest oczywiste, gdzie przyjaciel może okazać się najzacieklejszym wrogiem i gdzie za zbrodnie dziadków płacą dzieci. A za zbrodnie dzieci - rodzice. To świat, w którym nie ma niewinnych.

Oszpicyn - tak oświęcimscy Żydzi nazywali swoje rodzinne miasto.

Przerażający dreszczowiec, który nie da ci zasnąć. Dopóki nie przeczytasz go do końca. -Wojciech Chmielarz

Oszpicyn to żydowska nazwa Oświęcimia, "gdzie ostatnia wojna oprócz pamiątek bezprzykładnej makabry rozrzuciła również tu i ówdzie trochę złota". W pół wieku po tej wojnie zaczyna tam dochodzić do zdarzeń niewytłumaczalnych, a makabra wraca w nowym wcieleniu. Mistrz podszytego horrorem czarnego kryminału Krzysztof A. Zajas, za pośrednictwem prowadzącego prywatne śledztwo dziennikarza, prowadzi nas przez ten mroczny świat, balansując pomiędzy wyobraźnią Stephena Kinga a opowieściami Hanny Krall o żydowskich duchach nawiedzających dawne warszawskie getto. -Piotr Bratkowski, "Newsweek"

Zajas nie ukrywa, że jest fanem Stephena Kinga. Tą książką w znaczący sposób zbliża się do swojego mistrza. -Adam Szaja, smakksiazki.pl
Promocja Tygodnia / Sale of the Week

Inne tytuly / Other titles
Z otchlani Krzysztof A Zajas SONIA DRAGA, 2016 Strony / Pages: 656, miękka oprawa ISBN: 978-83-7999-580-6
List price: $22.95(Save 15% off)Online price: $19.51

Mroczny krag Krzysztof A Zajas SONIA DRAGA, 2015 Strony / Pages: 750, miękka oprawa ISBN: 978-83-7999-273-7
List price: $22.95(Save 15% off)Online price: $19.51