Zacmienie
Ragnar Jonasson Amber, 2016 Strony / Pages: 256, miękka oprawa ISBN: 978-83-241-6042-6
List price: $22.95(Save 15% off)Online price: $19.51

Powraca bohater Milczenia lodu i Milczenia nocy – bestsellerów numer 1 Amazonu!

„Pierwszorzędny klasyczny kryminał noir pisany wyjątkową islandzką wrażliwością”. Lee Child

„Jónasson tchnął nowe życie w skandynawski noir”. „SUNDAY EXPRESS”

Siglufjörður, rybackie miasteczko na najdalszym północnym krańcu Islandii, odcięte od świata, zasypane śniegiem, pogrążone w ciemności arktycznej nocy albo w nieznośnym świetle arktycznego lata.
Ari Thór znalazł tu pierwszą pracę po szkole policyjnej. Kiedyś studiował filozofię i teologię, ale nie został księdzem. Miał zbyt dużo wątpliwości, za sobą zbyt bolesną przeszłość.

Lecz Siglufjörður to nie jest dobre miejsce dla kogoś, kto nie pogodził się ze swoim życiem. Zimowy mrok odbiera siły, samotność przytłacza jak zaspy śniegu. Tu wszyscy wiedzą o sobie wszystko i wszyscy milczą. Nikt nie ufa nikomu, zwłaszcza obcym, takim jak Ari Thór – targany rozterkami młody policjant, który równie często musi walczyć ze zbrodnią, jak z samym sobą.

Na brzegach spokojnego fiordu w północnej Islandii, w jasną letnią noc brutalnie pobito na śmierć człowieka. Kiedy chmura popiołów z ostatniej erupcji wulkanicznej zamienia całodobowy arktyczny letni dzień w ciemność, młoda reporterka wyjeżdża z Reykjaviku, żeby na własną rękę przeprowadzić śledztwo. Nie wie, że stawką jest życie niewinnej osoby.
Ari Thór i jego koledzy z komisariatu w Siglufjörður zmagają się z coraz bardziej kłopotliwą sprawą, a osobiste dramaty doprowadzają ich do ostateczności. Jakie tajemnice miał zabity i co ukrywa młoda reporterka? Gdy milczące, niewypowiedziane koszmary z przeszłości zagrożą im wszystkim, a ciemność się pogłębi, zacznie się wyścig z czasem, żeby znaleźć zabójcę, zanim znowu ktoś zginie…

„Ragnar Jónasson po mistrzowsku opowiada o ludziach i zbrodni, uczuciach i samotności”. „SUNDAY EXPRESS”

Ragnar Jónasson to islandzkie odkrycie światowej literatury kryminalnej.
Pisarskiego rzemiosła uczył się, tłumacząc powieści Agathy Christi e. Milczenie lodu rozpoczynające cykl Mroczna wyspa lodu ukazało się w małym wydawnictwie, bez reklamy i marketingu. Mimo to powieść wyniosła autora na pierwsze miejsce listy Amazonu i została nominowana do prestiżowej amerykańskiej nagrody Barry Award. „Independent” uznał ją za jeden z ośmiu najlepszych kryminałów 2015. Milczenie nocy i Zaćmienie potwierdziły pozycję autora w światowej czołówce autorów kryminałów. Telewizyjne prawa do cyklu z Arim Thórem kupił brytyjski producent On The Corner, zdobywca Oscara i Bafta Award. Ragnar Jónasson mieszka w Reykjaviku z żoną i dwiema córkami. Na co dzień pracuje jako prawnik i wykładowca prawa autorskiego.

Promocja Tygodnia / Sale of the Week

Inne tytuly / Other titles
Milczenie nocy Ragnar Jonasson WYDAWNICTWO AMBER, 2016 Strony / Pages: 288, miękka oprawa ISBN: 978-83-241-5835-5
List price: $23.95(Save 15% off)Online price: $20.36

Milczenie lodu Ragnar Jonasson Amber, 2015 Strony / Pages: 304, miękka oprawa ISBN: 978-83-241-5501-9
List price: $22.95(Save 15% off)Online price: $19.51