Putin Czlowiek bez twarzy
Masha Gessen Prószyński i S-ka, 2012 Strony / Pages: 304, twarda oprawa ISBN: 978-83-783-9054-1
List price: $29.95(Save 15% off)Online price: $25.46

"Putin. Człowiek bez twarzy" to opowieść równie niezwykła jak zaskakująca kariera Władimira Władimirowicza Putina - pozbawionego błyskotliwych talentów funkcjonariusza KGB, który został prezydentem Rosji i niemal błyskawicznie zlikwidował dorobek demokratycznych przemian, sprawiając, że kraj ponownie stał się zagrożeniem dla świata i swoich własnych obywateli. Wyniesiony na stanowisko przez otoczenie chorego i w szybkim tempie tracącego popularność Borysa Jelcyna, Putin wydawał się idealnym kandydatem na marionetkowego prezydenta, posłusznego we wszystkim oligarchom. Jednak reżyserzy tego spektaklu grubo się pomylili. Zyskawszy stanowisko, Putin niespodziewanie pokazał swoją drugą twarz: nieustępliwego i łatwo zdobywającego popularność polityka, który zamierza stawiać światu własne warunki. Przejął kontrolę nad mediami, rozprawił się z przeciwnikami politycznymi (którzy skończyli na wygnaniu albo w grobie) i zniszczył jeszcze nieokrzepły system wyborczy, koncentrując całą władzę w rękach swoich zwolenników.
"Putin. Człowiek bez twarzy" to wstrząsająca historia, ukazująca polityczne manipulacje wojną, terroryzmem i ludzkim życiem, manipulacje, które tworzą dzisiejsze oblicze rosyjskiego imperium.
To bez wątpienia najbardziej prawdziwa i jednocześnie najodważniejsza książka o prezydencie Rosji.

Masha Gessen (ur. w 1967) - rosyjska dziennikarka. W latach 1981-1991 pracowała w Stanach Zjednoczonych, po czym powróciła do Moskwy, gdzie mieszka obecnie. Pisała m.in. dla "The New Republic" i "New Statesman". Jest rosyjską korespondentką "US News & World Report". Autorka kilku książek dotyczących głownie życia społecznego i politycznego współczesnej Rosji, a także biografii słynnego rosyjskiego matematyka Grigorija Perelmana.