PERLA
Anonim WAB, 2011 Strony / Pages: 352, twarda oprawa ISBN: 978-83-7414-982-2
List price: $23.95(Save 15% off)Online price: $20.36

Fantazje dziewic opowiedziane językiem poezji erotycznej lub orgie podlane brandy. Wymagany strój: negliż i naszyjniki z pereł.

Książka zawiera dwie opowieści wybrane ze słynnego angielskiego czasopisma "Perła. Magazyn Lektur Pikantnych i Lubieżnych" ("Pearl. A Magazine of Facetiae and Voluptuous Reading"), ukazującego się w Londynie od lipca 1879 r. do grudnia 1880 r.. Jego wydawcą był William Lazenby, który opublikował również inne klasyczne dzieła należące do tego gatunku, m.in. powieść The Romance of Lust, a także periodyki "The Oyster", "The Boudoir" i "The Cremorne".

Ukazało się ogółem osiemnaście numerów "Perły" (oraz dwa specjalne dodatki bożonarodzeniowe) : ich zawartością są opowiadania erotyczne, pikantne dowcipy, limeryki i anegdoty oraz niby to autentyczna korespondencja, której treść dotyczyła seksu. Utarła się wtedy opinia, iż bohaterowie zamieszczanych tam tekstów to rzeczywiste postacie z wyższych sfer angielskich, przeżywane zaś przez nich wyuzdane przygody wydarzyły się naprawdę. Jak dalece odpowiadało to rzeczywistości, tego dziś już nie wiemy...

Pierwsze opowiadanie: "Lady Pokingham albo Wszyscy to robią. Jej własna opowieść o lubieżnych przypadkach jakich doświadczyła zarówno przed poślubieniem lorda Crim-Cona, jak i w późniejszym czasie" jest kroniką rozpustnego życia stojącej nad grobem bohaterki, która postanowiła pozostawić swojemu opiekunowi opis własnych niegdysiejszych szaleństw, orgii i lubieżnych praktyk seksualnych. Zaczęła znajdywać w nich upodobanie już w czasach szkolnych, jako mała dziewczynka, kiedy to poddano ją chłoście.

Opowiadanie drugie: "La Rose d'Amour, czyli przygody dżentelmena - poszukiwacza rozkoszy" to barwna historia młodzieńca wciągniętego przez swych dwóch lubieżnych kuzynów do tajnego i nielegalnego klubu organizującego wyuzdane orgie. Jedyny dozwolone strój damski na tych imprezach to naszyjnik z pereł i przejrzysta koszulka. Znaczna część akcji rozgrywa się w zmysłowej atmosferze Orientu.

"Perła" to nie tylko fascynująca lektura, lecz zarazem swoiste świadectwo wiktoriańskiej tzw. podwójnej moralności. "Zamknij oczy i myśl o Anglii" - pouczała Królowa Wiktoria swoją córkę przed nocą poślubną; powszechnie uważano też, że "damy nie mają nóg", albowiem publiczne obnażenie przez kobietę kawałka łydki uchodziło za obrazę obyczajów. Cnotliwi jednak i wstrzemięźliwi na co dzień dżentelmeni i ladies dawali w ukryciu upust swoim nawet najbardziej wyuzdanym pragnieniom i fantazjom, z biczowaniem i defloracją przez lokaja łącznie... Frederick pełnił funkcję mistrza ceremonii, Alice zaś została jego nadzwyczaj użyteczną asystentką. Jak już wspominałam wcześniej, wszyscy płonęli z podekscytowania i byli gotowi na wszystko; wszyscy pochodzili też z najbardziej arystokratycznych rodzin; doprawdy, niemal było widać pulsującą w ich żyłach błękitną krew. Gdy całe towarzystwo zebrało się już w pokoju Alice, ona sama ukazała się ich oczom przyodziana w długą, prostego kroju, chemise de nuit.
Promocja Tygodnia / Sale of the Week

Inne tytuly / Other titles
Medytacje o 22 arkanach tarota Anonim Aletheia, 2015 Strony / Pages: 736, miekka oprawa ISBN: 978-83-62858-41-5
List price: $44.95(Save 15% off)Online price: $38.21